Kendin Yap (DIY)

Zeynokız’ın pembiş yılbaşı ağacı

 

Yeni yıla üç hafta kaldı. Yılbaşı ağaçlarının rengarenk hazırlık telaşı başladı. Biz de bugünümüzü yılbaşı ağaçlarımıza ayırdık. Aslında herşey taşınma esnasında yılbaşı ağacını kaybettiğimizi sanmamızla başladı. Pazar sabahı saat 10:00′ da evin heryerinde aranmaya başladı eski yılbaşı ağacımız.. Burada yok, burada da yok derken her kafadan bir ses çıkmaya başladı. ‘Ben taşındıktan sonra görmedim’, ‘Ben taşınırken eşyaların arasında görmüştüm’ cümleleri havada uçuşmaya başlayınca kaybolduğuna kanaat getirdik. Sonra farklı fikirler çarpışmaya başladı. Yenisini mi alsak, yoksa kendimiz mi yapsak? Bu sırada eşimi az ilerideki askeriyenin bahçesine kuru dal bulmaya göndermiş olabilirim. ☺️ Bir sonraki gönderide çok farklı bir yılbaşı ağacı olacağının ipucu da olabilir bu cümle 😉

Aklıma kızımın beşiğine kolay girip çıkabilmesi için çıkardığımız ahşap parmaklıklar geldi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dört tane 60 cm’lik parmaklık bir süredir değerlendirilmeyi bekliyordu. En yüksek verimi çıkarabilmek için 5 cm’den 54 cm’e kadar her katta 7 cm büyüyen bir yılbaşı ağacı için dekupajla şu şekilde kestim.

 

 

 

 

 

 

 

Sonra her birinin kenarlarından deri iple bağlayıp sıcak silikonla sabitledim.

 

 

 

 

 

 

 

Bu sırada eski evimize gidip eski yılbaşı ağacını orada unuttuğumuzu farkedince ve oğlum eski ağacını süslemek isteyince, bu ağacı Zeynokız’a yapmaya karar verdik. Sonrasını bilirsiniz, söz konusu kız bebek olunca süslemeler, süslemeler…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evde pembeli beyazlı süslü ne varsa kullandık. En alttaki jüt keseler Zeynep Ela’nın 6 ay kınası için hazırladıklarımdan, üstteki elbiseler ise doğum da bebek şekeri için ördüklerimden. Tamamen bir artan toplama projesi oldu yani😉 Boncuklar, tül keseler, kurdeleler, renkli düğmeler, boyanmış kozalaklar gibi bir çok süsleme ile siz de benzeri bir yılbaşı ağacı yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tamamen evdeki eşyaların geri dönüşümü olan şirin bir yılbaşı ağacımız oldu. Eğer sizin beşikten çıkarılmış parmaklıklarınız yoksa (😜) kurumuş dal parçaları ile de yapabilirsiniz.

Kuru dal demişken, bir sonraki gönderide kuru dallardan yapılan dev bir yılbaşı ağacımız olacak.

Takipte kalın😉

Sevgiler, iyi akşamlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir