Anne, Hayata dair

Kendi gökkuşağın ol!..

Hayat, kime göre hayat? Yazılışı aynı da, aynı mı okunur her çehrede izleri? Birine göre nefes alabilmek iken, başkasına göre aldığı her nefesin ciğerlerini yakıp kavurması değil midir anlamı? Mutluluk mudur yoksa acı mı hayatının darası? Cam gibi şeffaf mıdır yoksa ayna gibi ‘sır’lı mıdır arkası? Diyebilen var mı: ‘Herşeyi, hayatımın kendisini, kopan kolyenin boncukları… Read More Kendi gökkuşağın ol!..

Anne, Hayata dair

Mükemmel annelik ütopyadır!..

Tekrar merhaba!.. İki ayı aşkın bir taşınma, yerleşme, dekore etme, aynı anda iş hayatına ve iki çocuğun bakımına bir an bile mola vermeme sürecinin ardından özlem dolu bir merhaba hatta.. Bu uzun ve yorucu süreçte bir yandan blogumu üzülerek ihmal etmek durumunda kalıp bir yandan ise hayatıma katılan yepyeni tecrübeler ile yepyeni içeriklere malzeme hazırlama şansını… Read More Mükemmel annelik ütopyadır!..

Hayata dair

Facebook hesabınızda güvende misiniz?

Facebook uygulamalarının hayatımızda kapladığı yer ile internet, bilgisayar ve özellikle sosyal medya bağımlılığından bir önceki yazıda bahsetmiştim. Yazının sonunda; sosyal medya bağımlısı olup olmadığınız konusunu açıklığa kavuşturduysanız (henüz okumadıysanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz), şimdi sosyal medya tehlikeleri ve güvenli kullanım için yapmamız gerekenler kısmına geçebiliriz. Sosyal medya tehlikeleri Bir önceki yazıda sosyal medyanın çocuklar için ne kadar tehlikeli… Read More Facebook hesabınızda güvende misiniz?

Hayata dair

Kendinize sorun: Bağımlı mısınız?

Konuya parmak kaldırarak başlamam gerek sanırım.. İtiraf ediyorum, ben de bir sosyal medya bağımlısıyım..:) Bir süredir adını koyamadığım bu durumu araştırdıkça farkettim bugün.. Biraz eleştiri, biraz da öz eleştiri olacak yazdıklarım. Siz de kendinizi ölçmek isterseniz okumanızda fayda var.. Günümüzde teknolojinin sınır tanımayan ve durmak bilmeyen gelişimi ile fizyolojik hastalıklar kadar artış gösterdi psikolojik hastalıklar..… Read More Kendinize sorun: Bağımlı mısınız?

Hayata dair

Hayat ve mutluluğa dair

Görsel: Edirne-Karaağaç yolu Bir yol düşünün; çiçekler kadar dikenlerin de olduğu.. Çukurların-tümseklerin, inişlerin-yokuşların var olduğu.. Bazen çakıllı, bazen kumlu.. Bazen düz, bazen virajlı uzun bir yol.. Şimdiye kadar gördüğünüz en uzun yol.. Dağlar, tepeler aşıyorsunuz, yağmurlu, karlı ve güneşli günlerde.. Bazen yorgun, bazen dingin bir şekilde.. Her adımda büyüyor, öğreniyor, değişiyor, gelişiyorsunuz.. Her adımda biraz… Read More Hayat ve mutluluğa dair